Aplikace botulotoxinu

Jedná se o neurotoxin, který zabraňuje nervosvalovému přenosu a způsobuje ochabnutí svalů v ošetřované oblasti. Výsledkem je vyhlazení mimických vrásek.

Přípravek se aplikuje tenkou jehlou přímo do svalu a plného efektu je dosaženo cca do týdne po aplikaci. Pro dlouhotrvající efekt je zapotřebí aplikaci po 3-5 měsících zopakovat.

Je aplikace bezpečná?

Aplikace botulotoxinu patří pouze do rukou lékaře s detailní erudicí anatomických struktur obličeje. Aplikuje se ve velmi nízkých koncentracích a možné komplikace jsou raritní. Před samotnou aplikací klient/ka podepisuje informovaný souhlas a je detailně seznámen/a s informacemi stran zákroku.

pred po

Jaký preparát používáme?

Na rozdíl od většiny jiných ordinací estetické medicíny u nás aplikujeme výhradně přípravek
BOCOUTURE
od německé společnosti Merz. Jedná se o čištěný Botulotoxin typu A – tedy bez komplexotvorných bílkovin, které můžou vyvolávat alergii či nežádoucí reakce. Oproti jiným preparátům má velkou výhodu, že i přes vysokou účinnost zachovává přirozený vzhled obličeje a prakticky na něj nevzniká rezistence.

Kam se botulotoxin aplikuje?

Mezi nejčastější místa aplikace botulotoxinu patří glabela (oblast mezi obočím), čelo a vějířky kolem očí. Mezi méně časté pak např. brada či oblast kolem rtů.

Oblast, kde se botulotoxin dá využít, je také podpaží. Po aplikaci dochází k ochabnutí svalů kolem potních žláz a výsledným efektem je „výrazná redukce až absence pocení“. Aplikace je vhodná pro klienty/ky s nadměrným pocením či jen pro ty, kteří se v této oblasti potit nechtějí.

Objednat se

Objednejte se na aplikaci botulotoxinu on-line.