Aplikace kyseliny hyaluronové a botulotoxinu – OK Medical
Site Overlay

Aplikace kyseliny hyaluronové a botulotoxinu

Botulotoxin

Botulotoxin se v estetické medicíně užívá zejména ke korekci mimických vrásek (vějířky okolo očí, na čele a na kořenu nosu)

Aplikace botulotoxinu
Aplikace botulotoxinu

Jak to funguje

Botulotoxin je neurotoxin, který zabraňuje nervosvalovému přenosu. Způsobuje ochabnutí svalů v oblasti aplikace přípravku a tím i vyhlazení mimických vrásek.

Jak aplikace probíhá

Pomocí tenké jehly je podán botulotoxin do svalu pod ošetřovanou oblast. Tím sval ochabne a vrásky vymizí. Konečný efekt se dostaví do cca 7 dnů.  Aplikaci je pro trvalý efekt nutno zopakovat po cca 6 měsících.

Je aplikace bezpečná

Botulotoxin se aplikuje ve velmi nízkých koncentracích. Tento zákrok provádí pouze lékař znalý anatomických struktur obličeje. Při dodržení výše uvedeného je aplikace bezpečná. Mezi popisované možné komplikace patří zejména pokles horního víčka a asymetrie obličeje.


Kyselina hyaluronová

Látka, která se běžně nachází v lidském těle. V estetické medicíně nachází uplatnění zejména jako výplň při korekci hlubokých vrásek, zvětšení objemu rtů či korekci vtažených jizev.

Preparát Neauvia
Preparát Neauvia

Jak to funguje

Kyselina hyaluronová je schopna na sebe vázat velké množství vody a tím dochází k efektu výplně. Dále potencuje tvorbu kolagenu v kůži a má omlazující efekt na pokožku. Je schopna zmírnit přirozený proces stárnutí kůže. Po cca půl roce dochází ke kompletnímu vstřebání podané látky.

Jak aplikace probíhá

Kyselina hyaluronová je aplikována tenkou jehlou či kanylou podkožně v místě ošetření. Toto je možné provádět bez anestezie, či s předchozí aplikací anestetického gelu.

Jaký preparát užíváme

Na trhu je k dostání několik desítek různých preparátu na bázi kyseliny hyaluronové. Naším cílem není podávat nejlevnější preparáty za nízké ceny, proto používáme pouze špičkové preparáty firmy Naeuvia vyrobené ve Švýcarsku.